Компанія Carfax, що надає онлайн інформацію про автомобілі фізичним і юридичним особам,  історію вживаних автомобілів в США і Канаді, провела аналіз ринку і прийшла до невтішних  висновків, у великої кількості проданих вживаних автомобілів в Америці скручуються                  показники   одометра.

  Дослідники ринку б/у автомобілів Carfax переглянули накопичену базу даних автомобілів і прийшли до висновку, що щорічно в США більш ніж на 190.000 автомобілях скручується пробіг. У перерахунку на долари виходить $ 760 млн. Які доводиться переплачувати потенційним покупцям за помолоділі машини і їх непередбачені поломки.

 Цифри підрахунків говорять про те, що в кожному штаті знаходяться близько 1 мільйона автомобілів із заниженими даними одометра. Це велика кількість *. 

* До складу США входять 50 штатів. У кожному з них приблизно мільйон «сірих» автомобілів. Не важко підрахувати, на всю країну припадає близько 50 млн. Машин зі зміненим кілометражем За даними на 2007 рік у Штатах було близько 254.4 млн. Легкових автомашин, тобто кожен п'ятий автомобіль має подібні проблеми.

  За словами дослідників в основному відмотують від 80.000 км і вище. Зазвичай цю процедуру проробляють зі старими машинами або підготовленими на продаж за кордон, в Україну, наприклад. Багато подібних машин продається з аукціонів, але деякі потрапляють і в автосалони з б/у машинами.